Adam Liwochowski, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach został wyróżniony podczas uroczystej Gali z okazji przyznania Ekolaurów – dorocznej nagrody Polskiej Izby Ekologii.

 

Ekolaury wręczono po raz jedenasty. Wyróżnienie to przyznawane jest w ogólnopolskim konkursie skierowanym do przedsiębiorstw, które przyczyniły się do znacznej poprawy stanu środowiska naturalnego.

 


Autor zdjęć Bartłomiej Szopa

Kapituła konkursu "Ekolaury Polskiej Izby Ekologii" przyznała 6 wyróżnień i 9 ekolaurów. Pamiątkowe statuetki autorstwa znanego rzeźbiarza prof. Jacka Sarapaty wręczała m.in. Gabriela Lenartowicz – prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Nagrodzono podmioty, których efekty ekologiczne, ekonomiczne oraz możliwość zastosowania podobnych rozwiązań w innych miejscach są znaczące dla stanu środowiska w Polsce w kategoriach: gospodarka wodno-ściekowa, ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, gospodarka odpadami, rekultywacja terenów zdegradowanych oszczędność energii, odnawialne źródła energii, zielone technologie i ekoprodukty w budownictwie i przemyśle oraz edukacja ekologiczna, a także całokształt działalności firmy na rzecz ochrony środowiska.

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".


---------------------------------------------------------------------------

Polecamy również: Sprzęt dla strażaków ze środków Funduszu:

Wyposażenie trafi do 11 komend w całym województwie, m.in. Rybnika, Katowic, a także Cieszyna. WFOŚiGW w Katowicach przekazał na ten cel ponad 5,7 mln zł.